Atrakcje, piasek, morze, słońce czyli urlop

Gminę Rewal tworzy siedem miejscowości: Pogorzelica, Niechorze, Śliwin, Rewal, Trzęsacz Pobierowo i Pustkowo, położonych w bardzo malowniczej okolicy, wśród starych świerkowo-sosnowych lasów na zachodnim wybrzeżu Bałtyku. Koniecznie trzeba wynająć noclegi w Rewalu, by przeżyć wspaniałe przygody i korzystać z wielu atrakcji tego miejsca. Pokoje w Rewalu nie są zbyt drogie,  więc warto.  Do atrakcji Rewala zalicza się: wraz z wysokim brzegiem klifowym. Nad jego brzegiem znajduje się taras widokowy, z którego podziwia się wspaniałe Morze Bałtyckie. Turyści przybywają tu najczęściej w porze wieczornej w celu podziwiania pięknych zachodów słońc wyposażona w niezwykle piękne kutry.

To właśnie tutaj masz możliwość kupienia świeżej rybki prosto z morza. gdzie odbywają się prawie codziennie (w okresie wakacyjnym) koncerty, kabarety oraz przedstawienia. Turyści mają możliwość zobaczenia wielu gwiazd ojczystej estrady. Wynajmując pokoje w Rewalu możemy uczestniczyć w  dużym wydarzeniu, które przyciąga mnóstwo turystów, a  są to wybory Miss Bałtyku, odbywające się tu corocznie. Niewątpliwie dużą atrakcja Rewala jest podróż   historyczną, ale pięknie odnowioną kolejka wąskotorową, której trasa rozpoczyna się w Gryficach i kursuje przez Trzęsacz, Rewal, Niechorze oraz Pogorzelicę. Jest to duża atrakcją tej okolicy, zwłaszcza że klimat ciuchci sięga odległych czasów.

Turyści podróżują zabytkowymi wagonami, które przenoszą ich w inny świat. Ciuchcia jeździ od czerwca do września kilka razy dziennie. Poza sezonem tabor znajduje się w Muzeum Kolei Wąskotorowych w Gryficach. Noclegi w Rewalu pozwalają robić wycieczki do okolicznych miejscowości,  w tam w każdej można coś ciekawego zwiedzić. W Niechorzu zabytkową latarnie morską a w Trzęsaczu ruiny kościoła. Turyści, uciekając od tłoku i hałasu znajdą w Śliwinie wiejską sielankę – miejsce, gdzie można napić się mleka prosto od krowy, czy delektować się potrawami, przygotowanymi przez gospodarzy z płodów rolnych własnej produkcji. Tak dużo ciekawych atrakcji w jednym miejscu nie ma chyba nigdzie.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *