Noclegi nad Bałtykiem

Dziś Rewal to miasteczko nastawione na turystów. Mieszkańcy  oferują turystom pokoje w Rewalu. W każdym niemalże domu możemy znaleźć nocleg w Rewalu.  Latem przyjeżdża ich tu  kilka razy więcej, niż rodowitych mieszkańców Rewala. Wszystko, co robi się w Rewalu, nastawione jest na turystów. Buduje się nowe hotele z pięknymi pokojami w Rewalu, pensjonaty, w których można zamówić noclegi w Rewalu domy wczasowe, boiska, korty tenisowe, place zabaw dla dzieci, żeby turysta, po plaży, nie nudził się. Rewal zachwyca turystów swoją urodą. Obejścia domów i pensjonatów, w których wynajmujemy pokoje w Rewalu  są zadbane,  mają ogródki pełne kwiatów.

Władze  gminy nie tylko dbają o noclegi w Rewalu, myślą też o infrastrukturze. Dobrze utrzymane ulice i chodniki , to niewątpliwie atuty Rewala, na które zwracają uwagę turyści, gdy podejmują decyzje o wyborze miejsca na  swój wypoczynek. Rewal jest bezpieczną miejscowością, ulice patrolują strażnicy gminni, bo życie w Rewalu nie przestaje się toczyć również nocą .Idąc deptakiem, zewsząd słychać muzykę i gwar, jak przystało na miejscowość wypoczynkową. Kto nie chciałby po powrocie z wakacji usłyszeć, że odmłodniał, wygląda kwitnąco, promienieje pozytywną energią? I naprawdę tak właśnie się czuć? W końcu od czego są wakacje?

Niech więc przepędzanie godzin na plażowej patelni, zabijanie głodu frytkami i burgerem, spacery w tę i nazad po kramach z pamiątkami i słodyczami nie będą wakacyjną codziennością. Niech ich miejsce zastąpi uprawianie sportu, zdrowa żywność (ech… te przepyszne świeże rybki z surówką), aktywne poznawanie okolicy. Do tego pierwszego zachęca w Rewalu Kompleks sportowo – rekreacyjny. Współtworzy go m.in. boisko do piłki nożnej mające wymiary 50/90 m, pokryte sztuczną trawą i sztucznie oświetlone. Wokół niego ciągnie się bieżnia tartanowa o długości 350 m. W skład kompleksu wchodzą także: 2 skocznie do skoku w dal, plac pchnięcia kulą, rozbieg do skoku wzwyż, 3 korty tenisowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej, boisko wielofunkcyjne o wymiarach 28/15 m i tartanowej nawierzchni.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *